En Tatlı Tariflerin Adresi: tarifitatli.com

Tatlı tariflerinin en tatlı sitesi tarifitatli.com yenilenen ekip ve vizyonla beraber yayın hayatına yeniden merhaba demek için geliyor.

Teknolojinin son yıllarda ülkemizde ve dünyamızda gelişmesi ile birlikte biz internet kullanıcılarıda bundan şüphesiz ki payını almıştır.

Günlük hayatta aradığımız, merak ettiğimiz vb. her şeyi pratik bir şekilde internet vasıtası ile bulabildiğimiz zamanlarda yaşıyoruz. Bulmakla yetinmeyip bulduğumuz bilgilerin çoğunu hayata geçirip işlerimizi daha kısa ve zahmetsiz bir şeklide yapabilmekteyiz.

Bunlardan biriside hayatımızda olmazsa olmaz dediğimiz; sevgilimiz ile küsüp üzüldüğümüzde, yakın arkadaşlarımız ile sorunlar yaşadığımızda, hayatta karşılaştığımız her türlü olumsuz şeyden sonra üzüntümüzü düzelten, moralimizi yerine getiren ve aynı zamanda hem midemizi güldüren hem de ağzımızda enfes bir tat bırakan bir şey ne mi? Tabi ki de bin bir çeşitteki tatlılarımız.

Eskiden bilmediğimiz bir tatlı tarifi aradığımızda sanırım kullanabildiğimiz tek kaynak annelerimiz dışında yemek kitaplarıydı. Bu durumda, işimizi biraz olsun zorlaştırmaktaydı. Artık aradığımız her şeyi internetten bulabilmekteyiz ve bu durum bize inanılması güç bir şekilde sonsuz imkanlar sağlıyor.

Tarifitatli.com Nedir?

Yukarıda da söylediğimiz gibi, internetin artık koca bir dünya olmasıyla siz değerli kullanıcılarımıza en lezzetli, en güzel tatlıları sunabilmek tek ama tek gayemizdir. Sizlerde bunun bir parçası olarak tarifitatli.com güçlendirerek daha fazla tatlı severlere ulaştırabiliriz. Tarifitatli.com sitesinde yayınlanmasını istediğiniz, sitemizde gözükmesini umduğunuz tatlıları bizimle sosyal medyadaki sayfalarımızın üzerinden iletişime geçerek paylaşabilirsiniz. Ve bu sayede daha güçlü, daha iyi bir tatlı tarifleri sitesi olacağımıza inanmaktayız.

PEKİ TARİFİTATLİ.COM’U NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

İnternet dünyasında birçok tatlı sitesi varken neden biz sorusu tabi ki aklınıza gelebilir. Evet, gayet mantıklı bir soru olacaktır. Biz sadece basit bir şeklide tatlının ismini, malzemelerini ve tarifini yazıp sizlerle paylaşmak istemiyoruz. Biz en kolay yolu seçmiyoruz ve seçmeyeceğizde. Hiçbir zaman bizim bakış açımız böyle olmadı ve olmayacakta. En lezzetli tatlıları yapmak her zaman mutfaktan, yani tariften geçmekte. Kafa karıştırıcı bir üslup ile yazılmış, yani tarifi okuduğunuzda bir şey anlaşılmayan,anlamaya çalışmak için birden fazla kez okumak zorunda kaldığınız, üstün körü bir biçimde yazılmış tarifler yazmak bu işin en kolay yanıdır. Bizce, burada önemli olması gereken iki şey vardır. Birincisi; tarifin okunduğunda çok daha kolay anlaşılabilir olması. Yani bir tatlıyı yaparken yazılan tarifin nasıl yapılacağını anlayabilmek çok önemlidir. Hemen hemen bütün tariflerde, ufak bir yanlışlık yada yazılanı tam olarak anlayamadığımızda kafamıza göre yol izlediğimiz takdirde, işin sonunda ortaya çıkan tatlının, lezzetli bir tatlı olması çok ama çok zordur. İkincisi ise; tabi ki de yazılan tarifin geçerli yani doğru olmasıdır. Verdiğimiz ikinci örneğe birçok siteler uysa da yinede belirtilmesi gereken bir nokta olduğunu düşünmekteyiz.

TARİFİTATLİ.COM TATLILARI

Yukarıda kendimizle alakalı birçok şey söyledik.Birazda tatlılarımızdan bahsetmenin tam zamanı bence. Yukarıdaki yazımızda da dediğimiz gibi bizim için sadece tatlıların malzemesi ve tarifini vermekle iş bitmiyor. Daha ayrıntılı, göze çarpan, aradığınız tatlıyı kolayca bulabilmenizde bizim için çok önemli bir konu. Onun için siteye girdiğinizde sağ üst köşede ana sayfa butonunun hemen yanında tatlılar butonu bulunmakta. Burda sizler için tatlıları kategorize ettik. Mesela, yapmak istediğiniz tatlının malzemelerinin taze olmasınımı istiyorsunuz? O zaman kategoriden mevsime özel tatlılar seçeneğine tıkladığınızda sadece mevsimine ait tatlıları bulabiliyorsunuz. Tüm tatlıların arasından mevsimine göre tatlıları bulmak zorunda kalmıyorsunuz. Ya da, diyelim ki şu sıralar diyettesiniz ama canınız acayip bir şekilde tatlı çekmiş durumda ne yapacaksınız peki? Cevabı biz biliyoruz. O kadar tatlının arasında diyetteyken hangi tatlıyı yemeniz gerektiğini bulmak bir hayli zor olabilir. Kategoriden diyet tatlı tariflerini seçtiğinizde bilgisayarlarınızın ekranlarında yaptığınız diyete zarar vermeyecek tatlı tarifleri çıkacaktır. Aynı zamanda tüm tatlıların yapım süresi, porsiyonu ve kalori miktarları gibi tatlıları yerken bilmek isteyeceğiniz özellikler de yer alacak. Özellikle kadınların tatlıları yerken akıllarının bir köşesinde hep merak ettiği’’acaba kaç kalori yiyorum şuan’’ sorusunuda ortadan kaldırmış olacağız. Artık rahatlıkla kafanızda soru işaretleri olmadan en güzel tatlıları yapıp yiyebilirsiniz.

PEKİ KİM NE ZAMAN YAPACAK BU TATLILARI?

Her ne kadar tarifitatli.com da yapımı zor olan tatlılar olsa da bir o kadar kolay tatlı tarifleri de mevcut. Bir anda canınız tatlı çektiğinde yada eşinizle, dostunuzla, arkadaşlarınızla evinizde oturup çay içip, sohbet edecekken en pratik tatlı tarifleri ile çok fazla zamanınızı almadan, işlerinizi yada sohbetlerinizi yarım bırakmadan yapabileceğiniz tatlıları da sizler için özellikle seçiyoruz. Çünkü biliyoruz yoğun iş ve hayat temposunda ekstra bir şeyler yapmanın ne kadar zor olduğunu, zamanın ne kadar kıymetli bir şey olduğunu. Bu yüzden de sizler için elimizden geldiğince bu keyifli yiyecekleri yemek için işinizi maksimum derecede kolaylaştırmak istiyoruz. Tabii her zaman yorumlara da açık olacağız. Daha öncede belirtiğimiz gibi sizinde aklınıza güzel fikirler gelirse, bizimle paylaşmaktan lütfen çekinmeyin.

EN KOLAY TATLI TARİFLERİ: LEZZETLİ Mİ OLUR? YOKSA LEZZETSİZ Mİ?

Herkesin, hemen hemen aklına gelen ilk şey en kolay tatlı tariflerinin lezzetinin kötü olabileceği fikridir. Bizce durum böyle değildir yada böyle düşünülmemelidir. Zor bir tatlı tarifi de iyi yapılmamışsa, tarifleri iyi yazılmamış, tariflere sadık kalınmamışsa o tatlının tadı da gayet kötü olabilir. Burada asıl önemli olan şey tarifin ne kadar kolay yada ne kadar zor olduğu değildir. Asıl önemli olan sadece ve sadece elinizdeki malzeme ve verilen tarife yada bilinen tarife sadık kalabilme iradesini gösterebilmektedir. Tarifin kolaylığı yada zorluğu tamamen zamanınızın ne kadar harcanacağı ile ilgili olan bir şeydir. Mesela evde çocuklarınız sizden tatlı istiyor ve yemek için sabırsızlanıyorlar. Ama sizin o anda başka bir şey yapmanız gerekiyor. Onlar için, o an elinizin altında bulunan malzemeler arasında yapabileceğiniz en pratik tatlı tarifleri arasından bir tanesini yapmanız size zaman kazandıracak ve böylece diğer yapmanız gereken işleriniz aksamayacaktır.

BİTİRİRKEN...

Son olarak, yukarıda ki yazılanlar bütünlüklü bir şekilde ele alınarak düşünüldüğünde biz tatlı severlerin tarifitatli.com’u neden tercih etmemiz gerektiğini bir kez daha anlıyoruz. Sizlerin enerjisi ile beraber sitemizi daha iyi bir yere taşımak, daha dolu, daha hareketli, daha tatlı bir site yapacağımızı bilmekteyiz. Bunun içinde bizi takip eden herkese teşekkür ederiz

TARİFİTATLİ.COM EKİBİ